Dziewczyny, nie znalazlam nigdzie watku, ale wydaje mi sie ze gdzies o tym pisalysmy. Jesli tak podrzuccie link.
Czy ktoras z Was mierzyla sie z choroba u niemowlaka przed RD? Macie jakies polecajki na wsparcie odporności?
Jestesmy po antybiotybitykoterapii i inhalacjach sterydowych i bardzo bym chciala podbudowac zdrowko Gucia
Chętnie poczytam, nasza fizjoterapeutka i osteopata polecała nam jakies probiotyki i produkty odrobaczające czy jakies takie wspierające pracę jelit, ale nie odważyliśmy się kupić
oprócz tego mówilq ze dla wsparcia odporności najlepiej zeby poziom witaminy D był powyżej 50 i suplementowac witaminę C.
I o ile dążymy do tego żeby Wit D była trochę wyższa to suplementacje Wit C sobie darujemy (wystarczająca ilość jest w mleku).
Póki co synek ani razu nie był chory, a ja z mężem przynajmniej 2-3 razy (synek jest na mm)
Moja siostra dawała laktoferyne swoim dzieciom bo podobno ona buduje odporność.
Ja z kolei karmię mlekiem z piersi i myślę że jakieś przeciwciała dla dziecka są dostarczane i dzięki temu będzie bardziej odporne. Sama witamina D też wspiera odporność
Ja daję juvit multi to jest lek a nie suplement i można do dawać nawet niemowlakom. Ale ja zaczęłam podawać je jakoś tak po roczku. Tak to pił mleko z colostrum a z tego co czytałam colostrum jest bardzo dobre na wsparcie odporności. I faktycznie bardzo mało chorował
ciekawy wątek, poczytam chętnie
My mieliśmy infekcje jak mały miał między 3 a 4 miesiące… odporność wspieramy witaminką D, którą podajemy cały czas a w okresie infekcyjnym podawaliśmy też probiotyk Biogaia, ponadto karmię piersią, co mam nadzieję że też wspiera jego odporność dodatkowo ![]()
Podobno kwasy dha są nowym tranem który ma wspierać odporność, my od małego podajemy dha z omegamed
Nam pediatra mówiła żeby dodatkowo nic nie suplementowac dziecku (oprócz witaminy D) bo wszystko jest w MM a przy KP jak mama suplementuje witaminy dla karmiących to nie ma potrzeby dokładania suplementów dziecku.
Moja mala juz w szpitalu przeszla dlugą antybiotykoterapie i kupilam malej probiotyk , ktory przyjmowala dosc dlugo , oczywiscie witamina D obowiazkowo i od czasu do czasu witamina C to tyle , wiecej niczego nie podawalam
Ja jak KP to biorę dodatkowo jeszcze DHA. Dziecku daje tylko witaminę D
U mnie mała wręcz każdy miesiąc jest bardziej lub mniej podziębiona, dzięki starszej która co chwilę coś przynosi z przedszkola.
Nie pamiętam czy twoje maleństwo jest kp, czy na mm. Ja raz dziennie do mleka dodaje jej probiotyk z Kendamil
Ale powiem ci że swojej starszej staram się też suplementować colostrum.
Ja tak samo karmie tylko piersią , i podaje wit D mała ma pół roku ![]()
Ja też tulko witaminkę D podaje nic więcej
chętnie poczytam co tam suplementujecie ![]()
Suplementuje wit. D p, a jak ma jakąś infekcję to witaminę c dodatkowo w kropelkach np cebion
Ty, a twoja córka ta starsza już sie nie wy chorowała w żłobli?
Dzieki dziewczyny za polecajki, karmie piersia, ale nie pomyslalam zeby siebie jeszcze dodoatkowo sumplementowac.
Witamine D podaje od urodzenia i wlasnie pediatra polecala nam Cebion-wit C po dwie trzy krople.
@Patrycjaw25 ale zapomnialam zapytac jak dlugo ja podawac
ile Ty podajesz swoim maluchom?
Myslalam, ze Gutek bedzie mial “odpornosc z brzuszka” przez te pierwsze 6miesiecy, ale cos jednak poszlo nie tak ![]()
@SylwiaMK czesto sprawdzasz poziom wit.D u maluszka? Troche mnie serce boli jak musi miec pobierana krew ![]()
Synek ma 6,5 miesiąca i sprawdzałam raz jakieś 2 tygodnie temu. Ale przy okazji innych badań krwi. Warto przy okazji sprawdzić bo mimo suplementacji może być słaba wchłanialnosc. Np ostatnio w aptece słyszałam jak klientka mówiła że bierze 4tys i dalej ma Wit d na poziomie 17
Wiesz co nie na czegoś takiego, że dziecko się wychoruje. Znam dzieci które chodzą od żłobka i mają bardzo kiepską odporność. Moja starsza w żłobku chorowała tylko 3 razy, w przedszkolu trochę więcej ale ogólnie mało.
Ale to też jest kwestia jak bardzo budujesz odporność dziecka od jego diety od suplementacji i tak dalej
Bardziej mi chodziło o to że dziecko z każdą chorobą ma większą odporność i albo nie choruje albo lepiej przechodzi ……
@Hedwiga jak karmisz piersią to polecam brać takie preperaty
Mi je lekarz polecił.
Mój mały ma prawie 13 miesięcy i bierze witaminę D3 ale ani razu mi pediatra nie kazała sprawdzać jej poziomu. Mały ani razu nie miał pobieranej krwi.
Nam pediatra kazała bo zaniepokoiła ja powiększona wyczuwalna wątroba przy wizycie (w usg wyszło że wszystko ok)- 2 innych pediatrów nie zauważyło nic niepokojącego. A przez to + problemy brzuszkowe (alergia na BMK, śluz w kupce itd) pediatra zleciła badania krwi. Zlecała nam oprócz jakiś badań na wątrobę, morfologię jeszcze żelazo żeby sprawdzić poziom (przez alergię synek nie może jeść mięsa bogatego w żelazo - wołowina, cielęcina ). Witaminę D robiłam dodatkowo, bo pediatra nie widziała wskazań. A ja chciałam mieć pewność że suplementuje odpowiednią ilość - przestraszył nas też ortopeda na usg bioderek że jeszcze nie ma punktów kostnienia itd więc przed kolejnym usg sprawdziłam poziom
Ja przy KP brałam femibion
Dobre wyniki miałam podczas ciąży (też brałam femibion ale dla ciężarnych) więc zostałam przy nim


