Zaparcia u dzieci – jak sobie z nimi radzić?

nie wolno stosować termometru! mozna uszkodzić odbyt dziecka …

lepiej pomasować brzuszek albo okolice odbytu palcami i wtedy kupka ładnie wyjdzie. A tak termometr może faktycznie uszkodzić małą pupę

Nigdy nie stosowalam termometru ,wolałam masowalac brzuch.

lepiej nic nie wkładac w odbyt bo potem beda w przyszłosci problemy z wypróznianiem

masowałam brzuszek czasami pomagał czopek glicerynowy

czopki powinny być stosowane w ostateczności bo rozleniwiają jelita. Zawsze trzeba najpierw próbować naturalnie i nie aż tak inwazyjnie

zgadzam się, czopki w ostateczności jeśli już nic innego nie działa, często po mleku modyfikowanym występują zaparcia i zatwardzenia

masaż brzuszka i dużo płynów pomaga

czopek to dla mnie ostatecznosc, najpierw lepiej naturalne sposoby

ja mam bezdotykowy termometr ,

mimo iż synek męczy się z zaparciami to nigdy nie stosowałam i nie bede stosować czopków

kolega robił na mydełko ale sama bym tak nie zrobiła nigdy

Do czopkow i innych wspomagaczy szybko dzieci się przyzwyczajaja, więc nie radzę stosować za często

gdy synkowi ciężko było się wypróżnić to stosowałam czopek ale od odbytu wkładałam i wyciągałam tylko końcóweczkę cały czas trzymając resztę czopka w ręce, pó takim chwilowym zabiegu wyrzucałam czopek, to była najskuteczniejsza metoda dla nas bo kupka pojawiała sie po chwili od jej zastosowania

jeszcze nam się zaparcia nie zdarzyły

podaje dziecku sok sliwkowy, a u starszego trzeba wprowadzić większą ilość błonnika :slight_smile:

Trzeba próbować naturalnych sposobów

Zobaczymy co nam czas przyniesie. Oby jak najmniej problemów z maluszkiem.

Tozallezy w jakim wieku dziecko

Dziecko musi pic dużo wody