Brzydki zapach z pralki i ubrań – co robić?

Ocet to dobre rozwiązanie. Ew może puścić na pusto pralkę z calgonit czy cos

Dziękuję bardzo, tabletka do zmywarki pomogła, może nie jest idealnie, ale zdecydowanie lepiej. W porównaniu do tego, co było, to naprawdę duża zmiana :blush:

1 polubienie

Spróbuj jak ja, włóż tabletkę do zmywarki, tam gdzie płyn wlałam ocet a tam gdzie proszek sodę

chyba też muszę wyrpobówać te metody

super ze się z tym uporałaś . ja już tez bym musiała swoją przeczyścić :wink:

Ooo tak nie próbowałam. Dzięki

Po pierwsze to pożądane umycie gum i zakamarków pralki. Miałam ten sam problem. Dopiero ocet pomógł i dokładne czyszczenie.

A próbowałaś wyczyścić ja jakimś specjalnym płynem do czyszczenia pralek ? Ja używałam ostatnio z bryza z zapachem lawendy i faktycznie ładnie pachniało z niej. Chyba w Rossmanie to kupowałam jak dobrze pamiętam

U mnie póki co nic nie śmierdzi, ale jak widzę, że są jakieś zalegające płyn czy proszek w pojemniku to od razu na bieżąco czyszczę. Tak samo w suszarce tam gdzie się zbiera kurz to jest masakra.

Nie, nie próbowałam, bo nie było mi po drodze do sklepu ostatnio :sweat_smile: Ale wrzuciłam tabletkę, do tego ocet i sodę i pomogło :slight_smile: Już zrobiłam kolejne pranie i zdecydowanie lepiej pachnie, chyba na razie wystarczy domowy sposób :blush:

Daj znać czy Ci też pomogło

1 polubienie

Eeee no naczyn ręcznie nie myjesz w 90°C a program Czyszczenie bębna ma taką temp właśnie
, a jak wrzatkiem polejesz naczynia to tluszcz schodzi , i inne zabrudzenia.
Powiem Ci ,ze moja babcia nie uzywala płynów do naczyn bo jej to śmierdziało i wszytsko miala domyte, ale właśnie wrzątkiem myła i jak to robiła to nie wiem bo ja bym rece miala od razu poparzone, to też dawne czasy gdzie nie było zlewu a miska i woda ze studni.

Jak octem nie działa to wyczyściła bym całą pralkę podnosząc poszczególne elementy

Tabletka najlepiej pomogła, jak robiłam samym octem to nic nie dało :slight_smile:

1 polubienie

Mimo wszystko ja potrzebuje detergentu. Miałabym w głowie, że naczynia czy cokolwiek nie są do końca czyste

1 polubienie

No dokładnie tak jest jak ze wszystkim

No tak ale jak naczynia przelejesz tylko wrzątkiem i nie umyjesz ich dodatkowo płynem to czyste nie będą po samym wrzątku

Właśnie, gdyby tak było, to przecież np butelki dziecka można by było po prostu przelewać wrzątkiem i gotowe do użycia, a mimo wszystko i tak zawsze najpierw się myje, a dopiero później przelewa wrzątkiem czy sterylizuje

No właśnie nawet w instrukcji sterylizatorów jest żeby najpierw umyć a dopiero włożyć do sterylizacji

1 polubienie

Właśnie to robię. Nastawiłam pralkę na 90 stopni i po godzinie prania widzę przez bęben jaka ta woda jest brudna. Masakra. Dzięki za podpowiedź :wink: