Brzydki zapach z pralki i ubrań – co robić?

Wyprałam kanapę metodą na kapsułke do zmywarki i pokrywkę od garnka :slight_smile:

Oo a jak kanapę wyprałaś? Masz pewnie odkurzacz pioracy?

Polecam wyczyścić filtr i wylać wode z węża a dodatkowo wyczyścić uszczelki przed tym włączyć pranie na godzinke z dodatkiem octu a gdy już będziesz prała ubrania dodaj łyżeczkę sodu która neutralizuje brzydkie zapachy może byc taka kuchenna ale są tez specjalne do prania. Można spróbować też kapsułek czyszczących do pralki i przejrzeć jakieś trudno dostępne miejsca czy coś tam nie zalega np. kieszonke na płyn i proszek tam też mógł się nazbierać syf

Miałam podobny problem nic nie pomagalo zdecydowałam się na zmiane pralki na nowa po 8 latach i dopiero jak maz ja wyciągnął to z tylu odkrecil filtr i tam sie działo i z tego tak smierdzialo ;( moze u ciebie jest podobnie

Filtr trzeba co jakiś czas przeczyścić bo tam się wszystko zbiera . Kiedyś u nas po praniu zostawały takie brudne fafrocle , okazało się właśnie ze z filtra zaczęły sie brudy odrywać i szło wszystko na ubrania.

1 polubienie

Ja sobie raz w miesiącu robię takie generalne czyszczenie pralki, filtry, szufladka na detergenty, uszczelki i puszczam puste pranie z tabletką do zmywarki

2 polubienia

Też tak robię teraz, kupiliśmy nową pralkę i teraz na bieżąco ogarniam żeby utrzymać czystość .

Ja kiedyś nawet nie pomyślałabym , żeby włożyć tabletkę do zmywarki do pralki :see_no_evil:

To u nas zawsze jest pełno moich włosów wszędzie

Tylko , że my mamy nową pralkę firmy Indesit

Dla mnie czyszczenie pralki to must have i robię to regularnie przynajmniej raz w tygodniu, mam Samsung eco bubble więc raz włączam ich program czyszczenia bez chemii a innym razem z użyciem środków do czyszczenia pralki lub tabletką do zmywarki. Problem z brzydkim zapachem prania mam tylko z czarnym praniem. Ostatnio próbowałam prać czarne ubrania w Loveli bez innych dodatków na programie dziecięcym i jest dużo lepiej.

Ale dziwne to jest , że tylko czarne pranie

Niestety to przez barwniki w czarnych ubraniach :neutral_face:

Ale ja kiedyś , aż tak tego nie czułam… to co oni teraz dodaje za barwniki :confused:

kiedyś nie było aż takich problemów to prawda ale pralki chyba też lepiej płukały bo zauważyłam, że u moich rodziców w starszej pralce nie ma takiego problemu.

płyny do prania czarnego też podobno pomagają

No w sumie moi rodzice też nie mają takiego problemu ani siostra… więc coś z tym jest .

wszystko kiedyś było lepsze i dłużej wytrzymywało… dziś tylko chyba wszystko jest robione żeby wytrzymało gwarancję

1 polubienie

To racja, a po gwarancji się psuje

1 polubienie

My mamy nową pralkę i po miesiącu mam wrażenie że coś się tłucze przy wirowaniu a dużo ubrań nie wsadzam do bębna :thinking::thinking:

Ja od dawna wkładałam, podpatrzyłam u mojej mamy i mi tak zostało