Brzydki zapach z pralki i ubrań – co robić?

Ja z automatu jak wchodzę to idę najpierw po to, później się wracam po jakieś inne pierdoły :grinning::rofl:

1 polubienie

Ja teraz ściągnęłam aplikację więc sobie w niej zapisze , mam nadzieję że to mi pomoże :see_no_evil:

1 polubienie

Tak ten ocet jest zapachowy bardziej do sprzątania niż do spożywczego używania.

Mi aplikacja się w ogóle nie sprawdzała :rofl: próbowałam ze zwykłą kartką, ale co ja napiszę, to zostawiam w kuchni na blacie :rofl::rofl:

Znajomi mieli problem z zapachem z pralki, okazało się, że to wina ogrzewania podłogowego… Ciepło powodowało, że woda która była na dole w wężyku i filtrze “kisła”, pomogło postawienie pralki kilka cm ponad posadzkę

Jeśli obawiasz się octu, wkrop kilka kropli olejku eterycznego. Drzewo herbaciane pachnie intensywnie ale ma właściwości odkażające

O tym bym nie pomyślałam żeby zrobić. Ale to czarnej pranie ciągle ma brzydki zapach i nie wiem czemu

Mi kartka to już całkiem się nie sprawdza :rofl:

Też mam właśnie problem z czarnym praniem i zapachem :frowning: nie mam już na to żadnych pomysłów. Pralka czyszczona regularnie, wszystkie uszczelki, pojemniki i filtry. Widziałam w internecie patent, żeby dać ocet do czarnego prania zamiast płynu do płukanie i niestety nie pomogło :frowning:

Jaką masz pralkę ?

Co Ty mówisz , w życiu bym na to nie wpadła że taka przyczyna

A te perełki zapachowe próbowałaś ? Jeszcze te orzechy do prania podobno są fajne ale osobiście nie korzystałam

Ale to tylko czarne ubrania… i zawsze w tym praniu są czarne ciuchy mojego chłopaka które są spocone z pracy

Długo im zajęło zanim to odkryli, więc jak ktoś tylko mówi o problemie z zapachem z pralki od razu podsuwam tę opcję

@Magdallenka0897 a różne programy w pralce próbowałaś? Może jest jakiś cykl z podwójnym płukaniem, albo funkcja “higiena” lub “pościele” u mnie na tych programach jest wyrzut gorącej pary w bębnie co ma dodatkowo odkazić pranie - nie wiedziałam tego dopóki nie przeczytałam instrukcji :see_no_evil:

Och co za fenomenalna wskazówka! :hugs: U nas także podłogowe, jednak wynieśliśmy pralkę tam, gdzie nie było podłogowego. Tym samym mogliśmy uniknąć przykrych zapachów

A w jakiej temperaturze pierzesz? O jak długo? I czy nie dajesz za dużo proszku do prania czy płynu. Ja zrobiłam test uporałam ciemne ubrania normalnie na programie godzinnym w temperaturze 50 stopni i włożyłam kapsułkę i płyn do płukania. Zapach był jak zwykle czyli bardziej śmierdziało niz pachniało. Drugi raz za kilka dni uporałam prawie te same ubrania w temp 40 stopni na cyklu na 2.5 godziny do środka pralki wlałam trochę octu i dałam mało płynu do płukania rozmieszanego z wodą i wlałam to tego płynu jeszcze 2-3 łyżki octu. I powiem ci że pomogło pachniało lepiej niż w poprzednim praniu

Tak jak wszyscy piszą - pusty cykl prania z octem, ewentualnie płynem do czyszczenia pralki, wyczyszczenie pojemnika na proszek/płyn, wyczyszczenie uszczelki wewnątrz pralki i zawsze zostawianie otwartej po praniu.

Ja jak miałam brzydki zapach w pralce stosowałam sanytol do prania ten płyn dezynfekujący do ubrań przy okazji dezynfekował pralkę ale przed tem możesz też do pustej pralki wrzucić kapsułkę co dajesz do zmywarki i na najwyższej temperaturze włączasz automat. Wyczyści ci pralkę. Pamiętaj po myciu otwórz drzwiczki żeby odparowało .

Kapsulki do zmywarki mają szerokie zastosowanie. Fakt, nie stosowałam jej jeszcze w pralce bo mamy ją od paru miesięcy, więc jest jeszcze wszystko w porządku

Widziałam filmik jak czyszczą piekarnik kapsułkami do zmywarki ale sama jeszcze nie stosowałam tej metody czyszczenia piekarnika . Podobno dobrze sobie radzi z przypaleniami .