Odprowadzenie starszaka do zlobka z noworodkiem

Wydaje mi się, że najlepsza będzie w tym przypadku chusta. My mamy nosidło LennyLamb i używamy go od 3 miesiąca życia, chociaż niby według producenta już można od 1 miesiąca, ale ja bym się jednak obawiała nosić takiego maluszka w nosidle.

1 polubienie

Ja żałuję że tak późno się dowiedziałam bo super sprawa nie trzeba tego całego nosidła ciężkiego nosić do auta tym bardziej że mój maluch miał ponad 4kg a ja miałam silną anemię, byłby wtedy idealny ten model ale już mieliśmy kupiony inny . Przy następnym bobasów odrazu ten model bez zastanowienia chyba że będzie jeszcze coś lepszego do tego czasu

My go oglądaliśmy ale jednak zdecydowaliśmy sie na Avionaut Pixel Pro.
Przy Synku mieliśmy Britax Romer…ale on wg mnie ciężki byl. Synek wychodząc ze szpitala mial 4kg. Ja po cc. Z dużą anemia. Ojj dlugo nie bralam się nawett za to nosidlo.

Krótko przed moim porodem starszak był lekko przeziębiony, więc wtedy kiedy ja już byłam w szpitalu na cc ona była w domu z babcią/tatusiem żeby nic na tą osłabioną odporność nie złapać. Później, kiedy wróciłam do domu zrobiliśmy jej jeszcze tydzień wolnego i wróciła do żłobka.

1 polubienie

Ojejku dla mnie to było ciężkie , nie miałam gdzie parkować i więcej nie był w żłobku już był . Bo było to dla logistycznie ciężkie

Moja siostra zrobiła swojemu synkowi przerwę na ten pierwszy miesiąc w domu

1 polubienie

Właśnie się zastanawialm ile przerwy zrobić synkowi. W lutym maja na pewno tydzien wolnego przed moim terminem. Potem chwilew domu bedzie mąż i /albo tesciowa.
Ale wiem, że żłobek Malemu dobrze robi. Matam fajne zajecia wiec też nie chcee go jakos przesadnie dlugo trzymac…

Rozumiem Cię doskonale — taki maluszek i żłobek dla starszaka to spore logistyczne wyzwanie! Nosidło od 1. miesiąca to super pomysł, bo daje dzieciom bliskość i wolne ręce, a schody z wózkiem to koszmar :see_no_evil:
Ale może faktycznie, tak jak ktoś wyżej wspomniał warto w tym okresie zimowym pomyśleć o kurtce do noszenia :slight_smile: na H&M duży wybór :heart: moja koleżanka tak nosiła i była zachwycona :heart:

1 polubienie

Zdecydowanie chusta elastyczna , ja zawsze w domu wiązałam sobie chustę jak na sobie na gotowo że później tylko z fotelika cyk i mogłam iść z maleństwem

1 polubienie

Bratowa meża miala w zimie wlasnie taka kurtke dłuższą w której bylo miejsce dla Malucha :slight_smile: korzystała z niej duzo

2 polubienia

U mnie córka chodziła przed i po powrocie do domu. Chociaż w ciąży jak byłam to non stop chorowała i bałam się o małego to lekarz powiedział że jak ma coś przynieść i młody ma złapać i to przed tym nie uciekniemy , bo wszędzie możemy się czymś zarazić i przynieść do domu.

2 polubienia

Wiadomo, że jeśli maluch lubi chodzić do żłobka, to szkoda go izolować, ale ja jednak bałabym się wszystkich chorób czy pasożytów, jakie może z tego żłobka przynieść. Sama też na pewno na okres noworodkowy przy drugim dziecku, starsza zostawię po prostu w domu :sweat_smile:

Fotelik samochodowy na schody + pilnowanie starszaka to udręka ciężko, nieporęcznie i mało komfortowo. Przy nosidle masz wolne ręce i pełną kontrolę. chusta elastyczna – moim zdaniem najlepsza opcja na start

Ja z kolei słyszałam, że do 3 mscy dziecko ma odporność od matki, więc bez sensu jest nie puścić starszaka jak ma się noworodka, bo i tak raczej nie powinien złapać. A z resztą wirusy są wszędzie w rodzinie, w sklepie, w windzie. Przecież nawet jak tata bd chodził do pracy też może coś przynieść jak sezon jest.

1 polubienie

@ironiczniepateyczna no dokładnie, dlatego ja nie izolowalam córki tylko normalnie chodziła do przedszkola.