Bardzo duzo przepisów z internetu wykorzystuje oraz z instagrama
Jeżeli chodzi o łączenie składników to najpierw podajemy kilka razy jeden składnik. Później podajemy kilka dni drugi składnik. I jeżeli nie ma żadnej reakcji alergicznej to można te dwa składniki połączyć.
Ja słyszałam, że nie trzeba tego aż tak mocno rozwlekać i można tak naprawdę co posiłek podawać nowe warzywo, ale rzeczywiście zaczynamy od pojedynczych warzyw a dopiero potem je łączymy z innymi. Może jeżeli wiemy, że nasze dziecko ma tendencję do alergii to warto wydłużyć podawanie jednego warzywa.
Od pojedynczych zaczęłam , ale szybko zaczęłam łączyć ze sobą jak widziałam brak reakcji alergiczne
Ja wszystko robiłam na czują..nie koniecznie z zasadami rozszerzania diety. Fakt zaczęłam od marchewki, ale później łączyłam i dawałam do próbowania dziewczynką. Już dawno przestałam korzystać z porad bo żadne się nie sprawdzały w stosunku do moich dzieci.
Intuicja matki to najlepszy doradca ❤️
Jedyne co nie polecam podawania kaszki bądź kleiku ryżowego na początku mój dostał strasznego zatwardzenia po kilku łyżeczkach. Jedno warzywo na początek przez 2 dni później następne i łączyć ja podawałam jako pierwszy brokuł później słodki ziemniak i później już jak leciało
U mnie pierwszy wleciał dwa dni temu brokuł . Syn nawet bardzo się nie krzywił hehe :D ale to nasze początki dopiero :D
U nas też na pierwszy raz był brokuł. Czytałam żeby unikać owoców i słodkich warzyw na początek żeby dziecko nie przyzwyczajać do słodkiego ale przecież mleko jest słodkie a pije je od urodzenia.
ja też zaczynałam od brokuła, ale mojej bardzo wszystko smakowało i wszystko zjadała:D
Też słyszałam, że warto zacząć od zielonych warzyw, bo z nimi dzieci mają zazwyczaj największe problemy. Dlatego też chce zacząć od brokuła. Zobaczymy jak nam pójdzie.