My dbamy od pierwszego ząbka szczotkujemy teraz dajemy paste owocowa
U nas od początku pasta miętowa
A u nas owocowe tylko synek plul po innych
paula.nolbert@o2.pl a od jakiej zaczęliście jaka pasta była jako pierwsza,?
Zaczęliśmy od owocowej a szczoteczka taka zakładana na palec silikonowa z canpol babies . Służyła nam także do masażu dziąseł przy ząbkowaniu.
Miękka szczoteczka do ząbków z delikatnym włosiem to podstawa dobrej pielęgnacji zębów niemowlaka. My używamy silikonowej zakładanej na palec marki canpol babies ma delikatne wlosie małą główkę i jest elastyczna. Ważne aby szczoteczka miała małą końcówkę antypoślizgową by nie ześlizgnęła sie podczas szczotkowania !
Służyła nam także do masażu dziąseł jak synkowi wychodziły pierwsze ząbki. Szczotkujemy ząbki 2 razy w ciągu dnia i używamy pasty bez fluoru . Ponieważ pierwszą paste o zawartości fluoru powinno się wprowadzić po 2 roku życia. My używamy paste z nuk bez fluoru. Ważne by nie nakładać na szczoteczkę jej za dużo my dajemy małą kropeczkę !
paula.nolbert@o2.pl a czemu zaczęliście od owocowej a nie miętowej?
Kiedyś takie były na topie pamiętam pomarańczowa była np.
i o smaku coli tez byla ;p
Anoosk slyszlam właśnie że jest o smaku coli, cytryny
Ja myje synkowi woda przegotowana i używam szczoteczki do masażu dziasel z canpol babies. Zaczęłam jak wyszły pierwsze zabki czyli jak zaczął 5miesiac.
My z nuka paste i chicco owocowa truskawkowa
Mówiąc szczerze, pojawienie się w moim życiu maluszka, wywróciło wszystko do góry nogami. Bardzo chcę być dobrą mamą, dużo czytam i staram się doszkalać na każdym polu. Bo nawet dbanie o ząbki maleństwa, to wcale nie tak oczywisty temat. Jeszcze zanim dziecko pojawiło się na świecie, odkryłam świetną stronę z tekstami pisanymi przez lekarzy, specjalistów w różnych dziedzin. Jest tam też temat https://epozytywnaopinia.pl/jak-dbac-o-zeby-niemowlaka/, który stanowił dla mnie źródło bezcennej wiedzy w rozpoczęciu przygody w higieną jamy ustnej maleństwa.
Na początku gazik i woda przegotowaną potem warto zakupić taka szczoteczkę na palca i myć woda przegotowaną a jak dziecko większe to szczoteczka i pasta my mamy elmexa
szczoteczka na palec wyczyści, ale też ulży maluchowi jak ząbki wychodzą
Tak bo tam jest delikatne włosie my później też nie kupowaliśmy zwykłej tylko sylikowana żeby nie podrażniala
Tak bo tam jest delikatne włosie my później też nie kupowaliśmy zwykłej tylko sylikowana żeby nie podrażniala
my też mamy ta na palec sylikonową
My mamy już nie na palec ale też sylikoniwa z babyono
Też miałam to na palec jak mogę dziewczyny były małe. Pamiętam jak nawet jedna przy tym usnąć potrafiła