Infekcja pochwy w ciąży - swędzenie, zapalenie, pieczenie

Gabki to siedlisko zarazkow i bakterii ja rowniez nie korzystam z gabki do mycia ciala a tym bardziej nie myje nia miejsc intymnych.

gąbka tylko taka antycelulitowa, do masażu brzucha, pośladów i bioder, do mycia ciała gąbek nie używam

Ostatnio z gąbki korzystałam, jak byłam w podstawówce. A mimo to w ciąży miałam ciągłe problemy z infekcjami. Warto pamiętać, że przy infekcjach grzybiczych, zbyt duże spożywanie cukrów, też wzmaga problem. Grzybki mają idealną pożywkę.

o tym cukrze to nie mialam pojecia, ja nie mialam infekcji w ciazy

Też nie miałam infekcji podczas ciąży

Ja nic nie miałam i nie mam póki co .

ja mam czasem bakteryjne i lecze je

ja pod koniec ciąży miałam paciorkowce ale tylko to i szybko się z tego wyleczyłam

ja na początku ciązy miałam a potem już nie

ja nic nie miałam w ciąży chociaż mam skłonności

te miejsca są narazone i czasem nie wiadomo od czego złapie

Trzeba dbać o miejsca intymne w ciąży aby żadna choroba się nie przypałętała

dokładnie, mimo dbania itd, i tak się czasem cos przyplącze nie wiadomo skad

zgadzam sie czasem gdy mnie coś dopada to pytam lekarza z czego to sie wzięło to mi mówi, że nie ma konkretnej przyczyny

ja złapałam grzybicy ale to przez luteine którą brałam

Trzeba dbać o siebie a jak tylko coś się dzieje to biegiem do lekarza po odpowiednią kuracje bo takie infekcje wbrew pozorom mogą być bardzo niebezpieczne dla dzidziusia.

Trzeba dbać o higienę i to nie tylko podczas ciąży

Higiena higiena ale czasem mozna cos “z niczego” zlapac. Mnie problem ominal ale w szpitalu poznalam dziewczyne, ktora miala ogromny oroblem z infekcjami.

Jestem juz prawie na finiszu i udalo mi sie wytrwac bez infekcji miejsc intymnych :slight_smile:

ja też podobnie jak imponderabilia2 uchowałam się bez infekcji :slight_smile: