Mnie juz uczyła ale ze stresu chyba zapomnę
mi położna pokazała jak o niego dbać i zeby był zawsze suchy
Na każdej wizycie patronażowej połozna sprawdza i sama traktuje pępuszek czym trzeba, pokazuje i tłumaczy jak dbać.
U nas pępuszek odpadł po kilku dniach
u nas pępuszek odpadł w 9 dobie życia
u nas chyba trzymał się około miesiąca
musiał byc zawsze suchy, delikatnie trzebabyło osuszac. nic wiecej.
ja pielegnowałąm woda i mydełkiem
u nas okolo tygodnia zycia
czy wy też używałyście octanisept…?
jeszcze nie używałam ale już mam
koleżanka mi poleciła
ja zaopatrzyłam sie w ocenisept mam nadzieję ze zda egzamin
u nas octanisept jak najbardziej się sprawdził
ja uzywalam gazikow jałowych, po 12 dniach wszystko sie zagoilo ladnie
u nas kikut odpadł po 10 dniach i nie było z nim żadnych problemów
w szpitalu pielegniarki radzily myc pepek tylko woda z mydlem ale kazdy ma swoje zdanie
ja oscenisept używałam
ja go nie uzywałąm
na pielęgnację pępuszka nie miała zbyt dużego wpływu, gdyż córce odpadł po 3 tygodnia przebywania w inkubatorze.
my przemywaliśmy octaniseptem czyścilismy wokół patyczkami