Pielęgnacja pępuszka

Mnie juz uczyła ale ze stresu chyba zapomnę

mi położna pokazała jak o niego dbać i zeby był zawsze suchy

Na każdej wizycie patronażowej połozna sprawdza i sama traktuje pępuszek czym trzeba, pokazuje i tłumaczy jak dbać.

U nas pępuszek odpadł po kilku dniach

u nas pępuszek odpadł w 9 dobie życia

u nas chyba trzymał się około miesiąca

musiał byc zawsze suchy, delikatnie trzebabyło osuszac. nic wiecej.

ja pielegnowałąm woda i mydełkiem

u nas okolo tygodnia zycia

czy wy też używałyście octanisept…?

jeszcze nie używałam ale już mam :slight_smile: koleżanka mi poleciła

ja zaopatrzyłam sie w ocenisept mam nadzieję ze zda egzamin

u nas octanisept jak najbardziej się sprawdził

ja uzywalam gazikow jałowych, po 12 dniach wszystko sie zagoilo ladnie

u nas kikut odpadł po 10 dniach i nie było z nim żadnych problemów

w szpitalu pielegniarki radzily myc pepek tylko woda z mydlem ale kazdy ma swoje zdanie

ja oscenisept używałam

ja go nie uzywałąm

na pielęgnację pępuszka nie miała zbyt dużego wpływu, gdyż córce odpadł po 3 tygodnia przebywania w inkubatorze.

my przemywaliśmy octaniseptem czyścilismy wokół patyczkami