U mnie w rodzinie sie robiło bez jabłka bo to była jakaś fanaberia, ale od kiedy jestesmy z mężem to robimy zawsze z jabłkiem, uważam że wtedy dodaje fajnego smaku jarzynowce i teraz już nie wyobrażam sobie robić bez ![]()
O taak wlasnie o ten smaczek chodzi i dodaje chrupkosci🥰
@Magdallenka0897 tak zawsze z samego rana w wigilie sie zjeżdżamy i klepiemy pierogi ![]()
taka tradycja , zawsze udawalo sie zalatwiac wolne . Jesli ktos nie mogl to bez 1 czy 2 osob tez dawalisny rade
Ale fajna tradycja
zaraz inaczej czuć święta ![]()
![]()
To jest super , ale prawda jest taka ze polowa osob tam bardziej przeszkadza niz pomaga
albo wyzerają farsz
ale przynajmniej jest rodzinnie i zabawnie
To do wigili są najedzeni już
a o której macie kolację?
U mnie bez jabłka, ale teściowa dodawała jabłko i jeszcze cebulę. Nasza domowa jarzynowa jest w ogóle zmodyfikowana bo jemy bez groszku a z kukurydzą.
Co do pierogów to u mnie w rodzinie również w Wigilię się lepi, ugotowane do wazy i pod pierzynę żeby na wigilię były ciepłe
W tym roku święta będą rządziły się innymi prawami , więc wczoraj ulepiłam do zamrażarki ![]()
Cebuli to ja akurat nie lubię , od dziecka nie zasmakowała mi i do teraz nie zjem surowej… więc ja bym wcale takiej nie zjadła . My jemy z groszkiem i kukurydzą
my pierogi i uszka to kupujemy zawsze , nie ma na to czasu jakoś
Zazwyczaj kolo 18/19
U nas tez z groszkiem i kukurydza
cebule lubie i w sumie nie wiem czy moze troche odlozyc i dodac tez do jakiejs czesci ![]()
@Mamaprzygod u nas sie gotuje przed sama kolacja , a igotowane ida do wielkiej miski(na stol ida w takim naczyciu zaroodpornym , ktore ma pod spodem miejsce na podgrzewacze , wtedy sa ciagle cieple) , zostawiamy tez troche nieugotowanych i po prostu jak braknie to dogotowujemy . My zawsze tych pierogow jak dla wojska robimy to u nas to najbardziej schodzi . No i robimy tez ruskie bo ja jestem wielka fanką (babcia zawsze dawala suszonej miety do ruskich i byly meeega pycha )
To u nas zawsze około 17 a o 19 to już ciasto jemy
i dzieci prezenty oglądają
Jeszcze nie wiem jak to bedzie w tym roku bo jednak ja i brat mamy maluszki z tego roku wiec tak naprawde to sie dopiero okaze po konsultacji
nieee “Angela” taki na netflix , chociaż Aniela tex widziałam i jak na Polski i niektore pokręcone to ten mi sid fajnie oglądało
@Syllpanda o tak purpurowe serce warto zobaczyc
@Mika1 emily w paryzu myslalam ze bedzie porazka ze taka pusta influ a strasznie mnie wciagnelo i tez czekam na nowy sezon
Virgin River i Bridgertonowie tez bym jeszcze obejrzala jakby byly nowe chociaz mam wrazenie ze ten drugi z kazdym kolejnym sezonem corax slabszy
@Mama.Wiki sandmana bardzo polubilam za 1 sezon za to w 2 niestety mnie nie wciągnął i moj sam obejrzał
osobiście tez jesczd czekam na nowy sezon “opiekun moich dzieci” czy jakos tak
i przez ostatni czas zaczelam “absentia” i wciagnal mnie “wypadek”
Tez ogladam absentia ? Na ktorym jestes odcinku ?
Ja muszę jeszcze raz obejrzeć skazany na śmierć , bardzo fajny serial . A o czym jest ta absentia?
to historia agentki FBI, Emily Byrne (Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.
Tak w skrocie:face_with_peeking_eye:![]()
Ooo już mi się podoba ten serial, dziękuję za streszczenie ![]()
Ja koncze 1 sezon i naprawdę wciaga
polecam
A ile jest tam sezonów ? ![]()
My ostatnio zaczelismy oglądać “Heweliusza” i dobrze się zapowiada.
A skończyliśmy wcześniej “Pati” i też spoko
ale oglądaliśmy juz “Skazana”.
Jestem ciekawa czy nagrają jeszcze jakieś odcinki Pati , bo nie fajnie się skończyło
Skazana fajnie mi się oglądało, ale odniosłam wrażenie, że z sezonu na sezon ten serial stawał sie coraz bardziej absurdalny - zwłaszcza ten ostatni ![]()