ja też kiedyś myślałam że przyczyną są tylko koty, a okazało się że również np. surowe mieso
Ja niestety jest nosicielka toxoplazmozy. Mozna sie nia zarazic nie tylko od kota
nie jadlam i nie jadam surowego miesaa…
moja koleżanka to miała ale lekami chyba ją wyprowadzili a dzidziusiowi nic się nie stało
jak nie chorujemy to nie interesujemy się przyczyną powstania
nie choruje na to
Ja nie mam odporności na toxo i też muszę uważać na higienę przygotowywania jedzenia. Trzeba nadmienić, że tu nie chodzi tylko o spożywanie surowego mięsa typu tatar, ale również o to, że do zakażenia może dojść podczas obróbki surowego mięsa.
Moje badania na toxo na szczęście w normie
U mnie wyszla duza odpornosc na toxo ![]()
Ja rowniez mam w sobie duzo przeciwcial dlatego nie musze obawiac sie o zakażenie co nie oznacza ze bie zwracam uwagi na higiene przygotowywanych potraw.
moja żonka nie miała tego
u mnie norma wyszla
Bardzo bałam się tej choroby ale całe szczescie wyniki wyszly ok
ja musiałam bardzo uwazac, byl to dla mnie duzy stres, mycie owocow, brak kontaktu ze zwierzetami i obrobka termiczna spozywanego miesa okazały sie byc wystarczajace
ja zrobiłam testy na toxoplazmozę to okazało się , że w przeszłości byłam zarażona, w związku z tym byłam odporna podczas ciąży
U mnie to badanie również wyszło dobrze.
Ja przeszlam tixo przed ciaza. Jak sie zarazilam? Tego nie wiem, jak przeszlam? Tego tez nie wiem
dobrze, ze nie w ciazy!
mi i tym razem wyszły dobrze badania
moje wyniki wyszły dobre, ale podobno mogę być podatna na toxo, więc robię badania co 2 miesiące, tak na wszelki wypadek - lepiej dmuchać na zimne ![]()
Czekam na badania. Pewnie w przyszłym tygodniu w końcu dostanę skierowanie.