Toxoplazmoza w ciąży

ja też kiedyś myślałam że przyczyną są tylko koty, a okazało się że również np. surowe mieso

Ja niestety jest nosicielka toxoplazmozy. Mozna sie nia zarazic nie tylko od kota

nie jadlam i nie jadam surowego miesaa…

moja koleżanka to miała ale lekami chyba ją wyprowadzili a dzidziusiowi nic się nie stało

jak nie chorujemy to nie interesujemy się przyczyną powstania

nie choruje na to

Ja nie mam odporności na toxo i też muszę uważać na higienę przygotowywania jedzenia. Trzeba nadmienić, że tu nie chodzi tylko o spożywanie surowego mięsa typu tatar, ale również o to, że do zakażenia może dojść podczas obróbki surowego mięsa.

Moje badania na toxo na szczęście w normie

U mnie wyszla duza odpornosc na toxo :wink:

Ja rowniez mam w sobie duzo przeciwcial dlatego nie musze obawiac sie o zakażenie co nie oznacza ze bie zwracam uwagi na higiene przygotowywanych potraw.

moja żonka nie miała tego

u mnie norma wyszla

Bardzo bałam się tej choroby ale całe szczescie wyniki wyszly ok

ja musiałam bardzo uwazac, byl to dla mnie duzy stres, mycie owocow, brak kontaktu ze zwierzetami i obrobka termiczna spozywanego miesa okazały sie byc wystarczajace

ja zrobiłam testy na toxoplazmozę to okazało się , że w przeszłości byłam zarażona, w związku z tym byłam odporna podczas ciąży

U mnie to badanie również wyszło dobrze.

Ja przeszlam tixo przed ciaza. Jak sie zarazilam? Tego nie wiem, jak przeszlam? Tego tez nie wiem :slight_smile: dobrze, ze nie w ciazy!

mi i tym razem wyszły dobrze badania

moje wyniki wyszły dobre, ale podobno mogę być podatna na toxo, więc robię badania co 2 miesiące, tak na wszelki wypadek - lepiej dmuchać na zimne :slight_smile:

Czekam na badania. Pewnie w przyszłym tygodniu w końcu dostanę skierowanie.