Wodniak u niemowlaka

A kiedy macie tą wizytę? Długi termin oczekiwania?

1 polubienie

Dam dam na szczescie wizyta juz za 2 tyg

1 polubienie

Na szczescie tylko 2 tyg i az sama bylam zdziwiona ze tak szybko

1 polubienie

Starszy syn mial zabieg bo strasznie mu wybijalo caly czas i wygladalo jakby mial guza w pachwinie

aa ok to zazwyczaj konczy sie zabiegiem… szczególnie jak tylko rosnie bo grozi uwięźnięciem

Ja w dzieciństwie miałam właśnie operację przepukliny ale w podbrzuszu

O kurczę ja o tym nawet nigdy nie słyszałam

Kochane wczoraj byliśmy na kontroli u chirurga i tak jak obiecałam daje znać :wink:

Ogólnie obserwacja, natomiast dowiedziałam się że najprawdopodobniej jest to wodniak komunilacyjny co znaczy że się przemieszcza z jamy brzusznej do worka mosznowego bo raz młody ma powiekszony worek a raz nie. Obserwuje się to do roku potem zależnie od sytuacji, jeśli się wchłonie to super jeśli nie to zabieg. Oczywiście jeśli tylko młody byłby niespokojny płaczliwy wyskoczył by mu tzw. guz w pachwinie to od razu SOR. Za miesiąc kolejna kontrola.

2 polubienia

Super że się wyjaśniło i wiadomo jak postępować. Będziesz spokojniejsza

1 polubienie

To super, że masz zdiagnozowane i mozesz być teraz spokojna :grin: dużo zdrowka dla Was, będzie dobrze :heart_eyes:

1 polubienie

To prawda. A spokój przy bliźniakach to jak cenny skarb :rofl::rofl:

To dużo zdrówka dla was :smiling_face: ważne że już jesteście spokojniejsi :smiling_face:

1 polubienie

Uffff zdrówka kochana ! :heart::heart:

1 polubienie