DoNiWe ja bardziej stawiałam na czytanie i śpiewanie lub puszczanie piosenek na spotify. Instrumentów w domu nie mamy żadnych ale się ostatnio zastanawiałam nad przygotowaniem wspólnym takich instrumentów diy, muszę poszukać inspiracji :)
Chodziło mi o to, że często rodzice kupują mówiącą zabawkę i liczą, że nauczy dziecko mówić, a sami mu nie poświęcają czasu.
Ewula to tez wazne natomiast dziecko musi być oswojone z dźwiękiem.Po prostu mam doświadczenie w związku z tym i przy corce juz nie popełniam tego błędu by nie było zabawek dających dźwięk.
Zabawki interaktywne uczą dzieci motoryki rozwijają zmysły dzięki nim poznają skutki i przyczyny swoich działań ale zabawki da się zastąpić innymi sposobami. My także stawiamy na czytanie
Wiadomo że zabawki nie zastąpią czasu który poświęca dziecku rodzic. Warto więc połączyć jedno z drugim. Czytanie, układanie puzzli, czy nawet zabawa zabawką interaktywną jest najlepsza wspólnie z rodzicem. Wtedy dziecko uczy się najwięcej :)
DoNiWe my mamy takich zabawek kilka bo najczęściej teściowie takie przywozili albo moi rodzice kupowali ale to takie zabawki, które sam dźwięk wydają. Np piesek, który szczeka po pogłaskaniu, kot który miauczy. Siostra kupiła taką kierownicę, którą można do wózka zaczepić i wydaje dźwięki typowe dla samochodu- kierunkowskazy, trąbienie itp. Nie przepadam za nimi ale jak syn chciał to sobie włączał.
Jest taki popularny miś co ma nazwane części ciała i chyba mowi tez po angielsku i wymienia kolory. Nie uważam, że to całkowite zło ale pod warunkiem, że rodzic towarzyszy w tej zabawie i powtarza dziecku co jest co lub na sobie pokazuje.
A np. jeśli chodzi o te wymienione cymbałki to właśnie wolałabym dziecku takie kupić i niech samo próbuje na nich grać. Tak samo uderzając np drewnianą łyżką o różne przedmioty w otoczeniu też poznaje dźwięki. U nas często było granie na grzejnikach ... :/ no masakra dla uszu :D
Mysle ze wszystko z umiarem u mnei corka nie koniecznie lubila takie grajace zabawki miala jednego Misia który opowiadał bajki i uczniaczka którymi się najchętniej bawiła reszta to tak średnio mi nas sie sprawdzała;/ ale to zapewne zależy od dzieci
Ja Np nie kupuje synkowi wogole zabawek. Ostatnio kupiłam mu takie owoce drewniane do krojenia na dzień chłopca. Zawsze zabawki dostaje. Ma klocki, jakieś puzzle. Dużo książek. I jak mial chyba 8 miesięcy dostał uczniaczka szczeniaczka i uwielbiał go. Do teraz sobie puszcza i teraz patrzy powtarzac. A mniejszy to ma szeleszczące zabawki. Kontrastowe też. I lubi też swoją karuzele do łóżeczka
Monia Dawid ja tak samo. Prawie wogole nie kupuje zabawek. Dużo dostaje więc bez sensu żebym jeszcze ja kupowała. Też kupiłam drewniane owoce, warzywa do krojenia i jeszcze zegar drewniany z wyjmowanymi elementami
My też rzadko kiedy kupujemy zabawki ponieważ mamy dużą rodzinę i zawsze ktoś coś da lub odda po swoich dzieciach. Wiadomo na Święta coś dostanie ale na co dzień bardziej puzzle układanki jej kupuję
Mama Heli, moja córka właśnie dostała dużo rzeczy w spadku , i też nie mogłam się powstrzymać i musiałam jej kupić drewniany baby gym , by miała coś kupionego:)
ja w sumie to kupiłam jej body na krótki rękaw bo resztę to dostała, teściowa pracuje w firmie co produkują małe ubranka i mam tyle tego , że chyba nie zdąży wszytskiego założyć. To chociaż jakąś zabawkę jej kupię.
Forum dla rodziców - sprawdź dlaczego warto się na nim udzielać
Forum dla rodziców to miejsce, w którym rodzice dzielą się swoim
doświadczeniem. Wejdź na polskie forum rodziców, poszukaj informacji
ważnych dla Ciebie i odpowiadaj na pytania zadawane przez innych. Forum
rodziców to kompendium wiedzy i miejsce, w którym można poplotkować.
Znajdziesz to radu związane z ciążą i porodem oraz wychowaniem,
pielęgnacją i dietą. Jesteś rodzicem malucha? Forum rodziców to miejsce
dla Ciebie. Na Forum dla rodziców w zakładce małe dziecko znajdziesz cenne
informację i wskazówki. To miejsce, w którym możesz publikować i dzielić
się wiedzą oraz zadawać pytania i korzystać z umieszczonych wcześniej
porad innych rodziców. Forum dla rodziców Canpol babies to bezpieczna
strefa, w której każde opublikowane pytanie dotyczące rodzicielstwa jest
na miejscu.
Forum dla mam - dlaczego warto dołączyć do społeczności mam Canpol babies
i wymieniać się poradami
Forum dla mam to miejsce, gdzie możesz porozmawiać z innymi mamami na
tematy związane z macierzyństwem. Rejestrując się na forum dla mam, możesz
uczestniczyć w rozmowach i dyskusjach, zadawać pytania bardziej
doświadczonym mamom i samej radzić bazując na własnej wiedzy. Fora dla mam
to miejsca, gdzie spotykają się również kobiety, które planują ciąże.
Forum dla przyszłych mam, skupia kobiety, które same nie mają
doświadczenia, ale chcą się dowiedzieć jak najwięcej na temat
rodzicielstwa. Dzięki obecności na forum dla przyszłych mam zdobywają
wiadomości z pierwszej ręki od kobiet, które same właśnie zaszły w ciąże
lub urodziły. Na Forum mam Canpol babies możesz wybrać interesująca Cię
kategorię, śledzić konwersację, włączyć się do rozmowy w każdym momencie i
zadawać pytania na ważne dla Ciebie tematy. Spodziewasz się dziecka,
odwiedź kategorię ciąża i poród, karmisz piersią, wyszukaj interesująca
Cię sekcje. Forum mam to miejsce dla rodziców maluchów i starszych dzieci,
którzy szukają rad na temat pielęgnacji, rozwoju i wychowania, chcą
podzielić się sprawdzonymi przepisami lub metodami na wprowadzenie nowości
do menu dziecka, pisząc w zakładce dieta lub po prostu porozmawiać
odwiedzając strefę ploteczki. Rodzicielstwo to temat, który Cię
interesuje? Fora dla mam skupiają osoby o podobnych zainteresowaniach.
Zajrzyj do nas, zdobywaj informację i wymieniaj się poglądami. Na Forum
dla mam możesz dzielić się wiedzą i wygrywać nagrody. Najbardziej aktywne
i pomocne mamy mają szansę na udział w comiesięcznych testach produktów
Canpol babies.