Kalendarz porodu – jak obliczyć termin porodu?

ja tam tydzien po ale np kolezanka 3 dni przed, szczesciara… a ja to durne wywolywanie, tylko czemu tydzien po terminie jak mozna bylo jeszcze poczekac

ja tydzień przed

Dokładnie każda z Nas jest inna, każdy organizm inaczej pracuje i chyba mało która kobieta rodziła dokładnie wtedy kiedy termin miała wyznaczony nio chyba że lekarz wywoływał jakimś środkami …

dzidzius decyduje kiedy chce wyprowadzic sie z brzucha mamy;)

A czasem lekarze :smiley: na sile wywołują chociaż to w zasadzie nie w każdych przypadkach jest przymusowe nio ale cóż…

u mnie maluszek kilka dni po, ktg a na nim wysokie tętno zdecydowało o terminie cesarki=narodzin

u mnie 2 miesiace przed terminem miałam rozwarcie ale potem lezałam cały czas i sie zamkneło… Afinał był taki ze musiał byc wywoływać poród bo byłam po terminie

mi dali kroplówkę po wszystko za wolno szło

Czasem własnie nie ma wyjścia i musza wywoływać.

A co do rozwarcia w ciązy tak w 6-7 miesiącu to chyba większość kobiet ma, j miałam i kazał leżeć ale ja nie umiem leżec, a teraz go też nie mam :slight_smile:

ja urodziłam jeden dzień przed terminem

ja nie mialam wcześniej rozwarcia a i jak się zaczał poród to też wolno szło

ja jak zajechałam do szpitala miałam 1,5 cm rozwarcia a wody mi odeszły

podobno najlepiej termin porodu określa USG robione ok.10 tyg ciaży

a wogóle to jakieś 2 tyg przd to już się doczekać nie mogłam kiedy w końcu urodzę:)

ja mialam pelne rozwarcie po paru godzinach wywolywania bo tak tydzien po terminie i dalej nic nie bylo, rozwarcie zerowe i dlatego trzeba bylo podlaczyc kroplowke z okstytocyna,

najwaznejsze jest znac date ostatniej miesiaczki a to usg okolo 10 tyg to lekarz mi wlasnie mowil ze wtedy mozna dosc dokladnie okreslic termin na podstawie rozwiniecia plodu

mi wolno wszystko szło i tez dostałam kroplówkę

W czwartek mam wizytę więc się okaże jaki teraz termin mi wyskoczy :smiley: i jaka będze różnica na plus minus :slight_smile:

I tak patrzy się tylko na termin z wizyty serduszkowej, tylko on jest miarodajny…

czarna ja też miałam kroplówkę niestety potem takie silne skurcze

mi teraz na 19 listopada wypada termin…