Presja czasu a codzienność z dzieckiem

Znam to bardzo dobrze :face_with_hand_over_mouth: ja mówię zawsze a ojcami ty nie masz :face_with_hand_over_mouth: wszystko jak coś to mama :face_with_hand_over_mouth::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

To jak byś mojego opisywała . Nagle tyle obowiązków ma :smile:

A jak bobasa nie było to nic mu się nie chciało o nie mogłam go wygonić by coś załatwił

Najgorsze co może być. Zamiast wsparcia to komentowanie. Szkoda tylko, że facet zostaje z dziećmi i zajmuje się tylko dziećmi. Natomiast my oprócz tego sprzątamy, gotujemy, pierzemy i tysiąc innych rzeczy na głowie.

3 polubienia

To zależy jaki facet bo moj i posprzata i ugotuje :grin::see_no_evil:

1 polubienie

Nikt tego nie zrozumie, jak się siedzi z dziećmi tyle czasu i z kazdym problemem przychodzą do nas. To nawet jak jest ktoś do pomocy to “najgorsze” momenty, zachowania dostajemy my. I łatwo się mówi o byciu cierpliwym

1 polubienie

Musisz porozmawiać z mężem i jasno dać mu do zrozumienia, że też potrzebujesz chwili dla siebie i żeby ok się poczuł w obowiązku i chociażby na pół godziny zabrał i zajął się dzieciakami tak żebyś Ty mogła odetchnąć.
Ja mam na pokładzie na razie tylko jednego synka, ale jak tylko mąż kończy pracę to od razu go przejmuje, jak pracuje z domu to też szykuje mi śniadanie.
Zostaw męża samego w sobotę z dziećmi niech zobaczy jak to jest, z boku się wydaje że przecież macierzyński to urlop, no co to za problem nakarmić dziecko, potem idziecie na spacer - żyć nie umierać, taaa ja sama tak myślałam zanim zostałam mamą. Okazuje się że to praca 24 na dobę

Dokładnie. Jak meza zostawiłam samego na kilka godzin to nic w domu nie zrobił bo synek mu nie dał. Facet dopiero doceni ile się robi jak zostanie sam z dzieckiem na kilka godzin.

1 polubienie

Tak czasem faceci są niedomyślni i trzeba samemu przejąć inicjatywę. Jak sama nie wywalczysz sobie chwili dla siebie to nikt tego nie zrobi za ciebie

Rd ju po mału myślę co tam trzeba kupić i jak zabezpieczyć mieszkanie :rofl: przeraża mnie ta marchewka na ścianach :rofl: no ale bedzie trzeba jakoś dać radę. U nas pediatra mówiła, że dobrze by było zacząć rozszerzać po 5 miesiacu wiec już zaraz. Masz już jakieś krzesełko na oku ? Albo inne gadżety?

@Mama.kacperka a Ty jaki masz nastrój przed rd?

@magdap_96 Polecam pod krzesełko do karmienia matę specjalną

Mam taką i z jednej strony jest antypoślizgowa a z drugiej łatwo zmywalna i są ładne wzory. Można kupić na allegro. Naprawdę ułatwia sprzątanie.

Jeśli chodzi o krzesełka to mi się udało pozyskać na fb na grupie oddam za darmo w moim rejonie fajne i bardzo dobrym stanie kinderkraft yummy a potem do teściowej Chicco Polly.

Polecam również na samym początku takie silikonowe lyzeczki gryzaki

Wiadomo, jednak większość z tych co znam jak zostaje z dziećmi to tylko dziećmi się zajmują :smiling_face: nic tylko zazdrościć faceta :face_with_hand_over_mouth: mój sprząta owszem, ale jak jesteśmy razem w domu :rofl:

1 polubienie

No tak sa faceci co po godzinie z dzieckiem juz maja dosc :rofl::rofl::rofl: ciekawe jakby tak musieli siedziec pol dnia , zrobic obiad i pranie :see_no_evil:

Hahaha skąd ja to znam. Chodź mam przypadek w rodzinie mąż szwagierki siedzi z dzieckiem częściej niż ona :face_with_hand_over_mouth:

A to tez mam taka kolezanke, kiedys mowie wpadnij na kawe a ona do mnie a maly ? Ja mowie to wez go ze soba a ona no co ty daj mi zyc​:rofl::rofl::rofl: maz spi po nocce zaraz go najwyżej obudze i znim zostanie :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

1 polubienie

My mamy Stokke po starszym synu. Już teraz użytkujemy z taką nakładką. Nam się jeszcze sprawdziła poduszka z IKEA, bo syn słabo siedział, a z nią dało się go dobrze podtrzymać.

My też mamy tę matę, nawet z tym samym wzorkiem :star_struck:

1 polubienie

Mnie ostatnio mąż wkurzył prosiłam żeby zagazował wodę sodastreamer przez 3 godziny nie był w stanie niby tego zrobić jak to jest możliwe że ja przez takie same trzy godziny Z takim samym dzieckiem tyle rzeczy robię No ale ja nie siedzę tylko na nią ojojoj bo ulewa trzeba poprawić chusteczką

@Mamuska357 mi właśnie dzisiaj przyszła ta mata będę testować

Czy my mamy tego samego faceta :rofl::rofl::rofl::rofl:

O super, to fajnie. Za ile udało Ci się ją kupić?